Депутати-торгаші планують створити з міста «Шанхай-базар»

Posted: 30.04.2012 in Колонка Ігоря Сухобруса

Ще не відшуміли хвилі людських балачок щодо «захвату» (іншого слова я підібрати не можу) депутатами останнього вільного шматка землі на березі водойми під свої дачі, так звані «Дніпровські сади» (про них я зазначу нижче), за участю Маланчева, Калніболоцького …, як знову надвигається «буря», але тепер вже на канівському ринку, і знову за участі тих же депутатів, але вже під проводом сімейної пари депутатів Болсунових.
Як з’ясувалося, ряд депутатів-торгашів пролобіювали будівництво на «островку» (перед ринком) цілого «Китай-міста» на 100 місць. Причому ці «лобісти» не лише придумали як обійти Закон щодо виділення їм земельних ділянок під справжні магазини, а і додумалися розмістити їх на тих місцях, де роками продавали свою сільськогосподарську продукцію прості селяни.
І так все по порядку. Почну з витоків. Звісно ж, з давніх-давен базар – це в першу чергу можливість селянину чи дачнику продати свою огородину, шмат сала чи глечик молока зі сметаною. Але з приходом українського (особливого) капіталізму, професійні торгаші витіснили бабок з клунками в проходи між рядами, в яких розмістились справжні продуктові та промислові магазини і наш, колись колгоспний ринок, волею депутатів перетворився в справжній торговий центр з продажу промислових товарів, а продавців зерна з овочами та фруктами, витіснили на «островок» перед базаром. Потім колишній директор ринку «смикнув», що можна трохи грошей «збить» з цих підприємців і практично силком змусив їх погодитись на будівництво павільйону на цьому «островку», що обійшлося кожному з власників до 5 000 $ США.
Звісно ж, на мої протести і обґрунтування відсутності дизайну та знищення ландшафтної привабливості площі ні міське, ні базарне керівництво уваги не звертало. Більше того, будували як і думали – безмозгло. Ні тобі проекту, ні тобі погоджень, ні тобі норм. За архітектуру цієї «споруди» я вже мовчу – тут «шнобелівська премія» архітектору міста гарантована.
І все ніби «прокотило». Але ця «ідея» сподобалась новим «хозяєвам» міста, тим хто сьогодні має реальну владу в місті. Прикинули вони: «якщо можна тим, то чому не можна нам? А так як ми кращі, то ми й підемо далі». На тому й порішили – самі-собі (або ж через своїх) прийняли рішення на виконкомі, замовили і зробили проект, такі ж «свої» їм це погодили і … 20 квітня загнали харківську бригаду (бо канівські майстри не погодились зносити людські палатки), намагаючись «водрузіть» свої магазини на людських місцях. Як би там не було, але дякуючи місцевим, рейдерського захвату частини ринкової площі рядом Канівських депутатів (Маланчевими на чолі з депутатом Болсуновим) не відбулось.
Зрозумівши, що охорона міцна, обурені депутат Болсунов під керівництвом своєї дружини депутатші Болсунової (вона ж і зам. Ніколенка з економічних питань!!!) в супроводі депутатів Маланчевих, двинулись на штурм кабінету міського голови.
Яке ж було їхнє здивування, коли вони побачили там ще й мене з відеокамерою. Юрист М. Бовшик, так взагалі згадав як моє по батькові і навіть намагався консультуватись щодо законності їхніх дій.
Але як не ховається вовк під овечою шкірою, його зуби завжди з неї стирчать. Передати, що відбувалось в кабінеті Ніколенка неможливо. Гірше «базарних баб». І було чого. Відповідно до розробленого проекту, на цьому «островку» було вирішено розмістити з десяток рядів торгових павільйонів, залишивши «вільними» поперек «островку» лише аварійний проїзд шириною 15 метрів (на якому, до слова, і пропонують розміститись тим, хто не зможе заплатити за «кіоск»). Але, як з’ясувалося, справжній інтерес до цього «будівництва» лише у одного депутата-Болсунова і його дружини-чиновника, бо саме він уклав договір з базаркомом на 6 кіосків одразу, об’єднавши їх в один магазин. Правда, «губа не дура»? Ніяких тобі аукціонів на земельну ділянку під магазин, ніяких тобі викупів землі. Навіть орендної плати за землю, яку платять інші підприємці, не треба платити – тільки ринковий збір. Та й затрат на будівництво магазину в центрі торгівлі міста ніяких – 10 метрів профілю, 4 кутники і вся архітектура. За один місяць – раз і повернув затрати. А ви, не депутати, стійте в черзі на аукціонах, вибивайте мільйонні кредити і будуйте свої «Євразії», «відбиваючи» свої затрати десятиліттями. От мудро! Не даремно його жінка завідує всією економікою міста. Що правда, чи на інтереси міста вона працює? Це ще велике питання.
Доречі, зі слів керівництва того ж таки ринку, навіть на діючому ринку повно вільних місць, не говорячи вже про те, що з 109 плануємих на «островку» «точок», лише 10 чоловік виявили бажання будувати. Решта підписали договори «прозапас». Вірніше побудує лише Болсунов, а інші поки-що не квапляться. Хіба що пізніше почнуть «доліплювати» кожен на свій лад, потім можна буде порозвішувати там для краси паперові кульки і буде у нас клаптик Китаю в центрі міста, з його невід’ємними складовими – сміттям, брудом та послідом. І радуватиме воно хіба що депутата Болсунова і його дружину – заступника міського голови з економічних питань, адже з цього виграє лише економіка їхньої сім’ї.
Доречі, Ніколенко в присутності всіх депутатів, які знаходились в його кабінеті, заявив, що губернатор вимагав навести порядок на ринку і те, що губернатор проти побудови там «генделів», на що ряд присутніх «торгашів-олігархів» (з тої ж правлячої партії) заявила – а що нам губернатор, його вимоги незаконні, – при цьому забуваючи, що саме їхні дії і проекти далекі від норм. А відтак, саме їхні дії провокують на банкрутство канівського ринку.

PS. Цікаво ще й те, що сьогодні над ринком «завис» штраф в декілька мільйонів гривень, саме за незаконне будівництво того першого «Крейсера». І якщо «хтось» захоче, то наш ринок може «нараз» стати чиєюсь власністю, адже такий штраф наш ринок «не витягне».
Ігор СУХОБРУС

Залишити коментар